کلمه “مدرن” یکی از عبارات سو استفاده شده در تزئینات داخلی است. سبک مدرن امروزی که اغلب با سبک معاصر اشتباه گرفته می شود ، مبتنی بر جنبشی طراحی است که در حدود قرن بیستم میلادی ایجاد شده است. مبلمان و دکوراسیون به سبک مدرن از مواد طبیعی ، رنگهای خنثی یا خاکی و حذف جزئیات غیرضروری تجلیل می کند. گرچه ممکن است طیف وسیعی از رنگ ها را در یک ظاهر طراحی معاصر مشاهده کنید ، سبک های مدرن دارای رنگ های تک رنگ هستند.

تاریخچه سبک مدرن دکور

با ریشه در معماری و طراحی آلمان و اسکاندیناوی ، سبک مدرن ساده و بدون تزئین است. این ماده به عصر ماشینکاری متصل است و اغلب از آن به عنوان دهه ۱۹۲۰ تا ۱۹۵۰ یاد می شود. جنبش سبک مدرن در طول نیمه اول قرن بیستم به محبوبیت خود ادامه داد و مشتقات بعدی این سبک به عنوان مدرن و پست مدرن قرن میانه شناخته می شوند.

معماری اسکاندیناوی چه نتیجه ای دارد؟
معماری و طراحی اسکاندیناوی شامل رنگهای روشن و خنثی است. فضای باز؛ و پنجره های بزرگ به معنای به حداکثر رساندن نور در فضا هستند. همچنین تمرکز بر روی خطوط تمیز و مواد طبیعی برای ایجاد حس سادگی و راحتی است.

یکی از باورهای اصلی جنبش طراحی مدرن ، ایده “فرم از عمل پیروی می کند” است. به عبارت دیگر ، طراحی کلیه مبلمان و اشیا decorative تزئینی باید هدف مورد نظر آن را منعکس کند و اگر یک مبلمان ، دکوراسیون یا تزئینات هدف عملی نداشته باشد ، می توان آن را حذف کرد.

دکوراسیون مدرن
دکوراسیون مدرن
خصوصیات معمولی یک فضای دکوراسیون مدرن

این فلسفه در پشت سبک مدرن ، آن را به یک گزینه تزئین مناسب برای کسانی که فضاهای ساده و بدون سر و صدا با خطوط تمیز و کمبود تزئینات ناخوشایند را دوست دارند ، تبدیل می کند. این در نقشه های طبقه باز که با توسعه این سبک همراه بود به خوبی می باشد.

اگر در فکر تزئین فضایی به سبک مدرن هستید ، در اینجا چند نکته را باید بدانید.

عناصر سازه ای (مانند بتن یا تیرها) اغلب در معرض دید قرار می گیرند
تأکید بر خطوط افقی و عمودی با منحنی های کمتر
عدم سر و صدا یا کرک
مبلمان کم و افقی با خطوط تمیز
جشن نور طبیعی و پنجره های بدون تزئین
مواد طبیعی مانند چوب ، فلزات ، چرم و الیاف طبیعی رنگ نشده
یک پالت رنگی خنثی یا “طبیعی”
سطوح بازتابنده مانند فولاد ، کروم یا شیشه
چوب های طبیعی و روکش های چوبی


سبک مدرن و معاصر

سبک معاصر در دوره خاصی متولد نشده است. با تکامل زمان تغییر می کند و می تواند عناصر مدرن را در خود جای دهد. به عنوان مثال ، در چند دهه دیگر ، سبک جدیدی معاصر نامیده می شود زیرا همان سبک است. مبلمان معاصر اشکال متمایزتری دارند و اغلب می توانند شامل مبلمان منحنی باشند.

دکوراسیون مدرن
درک سبک دکوراسیون مدرن
از دهه ۱۹۹۰ ، دکوراسیون مدرن روند مینیمالیستی را دنبال می کند و می تواند شامل رنگهای متضاد شدید با سیاه و سفید باشد ، در حالی که مدرن بیش از آنکه خنک و سرد باشد بر پایه رنگ های خنثی است. قطعات معاصر ممکن است به سادگی تزئینی باشند ، در حالی که قطعات مدرن باید عملکردی داشته باشند.

نبرد برای تعریف سبک مدرن احتمالاً ادامه خواهد داشت ، زیرا در مورد آن بحث گسترده ای شده است. اما در ریشه آن ، سبک مدرن بازتاب دوره خاصی است. گفته می شود ، بسیاری از مردم به دلیل ماهیت ساده و کاربردی ، قطعاتی به سبک مدرن را در خانه ها و دفاتر خود گنجانده اند. همانطور که بسیاری از افراد برای سادگی در زندگی تلاش می کنند – و تأکید بر سر و صدا کردن است – شاید آنها به سبک مدرن کشیده شوند زیرا به نظر می رسد همه چیز را ساده می کند. که با روند طراحی فضاهای مفهوم باز همراه است.

درک سبک دکوراسیون مدرن